Gül Suyunun Faydaları ve Zararları

Gül Suyunun Faydaları ve Zararları

Gül Suyunun Faydaları ve Zararları

Hemen her bahçede yetiştirilen bir çiçek olan gülün yapraklarını kaynatılarak elde edilen gül suyunun faydaları ve zararları bu yazının konusu olacak. İster marketten ister evde kendiniz yaparak elde edeceğiniz gül suyu sayesinde, özellikle dermatolojik birçok sorunun üstesinden gelmeniz mümkün. İsterseniz biraz bunlardan bahsedelim.

Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

Öncelikle gül suyunun faydaları ve zararları bir arada düşünüldüğünde, cilde ve saç derisine karşı bu suyun birçok yararı olduğunu söylemek yerinde olur.Gül suyu bilhassa saç ve cilt bakımında çok fazla yarar sağlar. Kepek probleminden kurtulmak için etkin bir çözüm sağlayan gül suyu, aynı zamanda oldukça iyi bir nemlendiricidir. Saç derisinin kuruluğunu önler. Ayrıca bu suyu cildinizi de uygulamanız mümkündür. Güneş ışınları, ph dengesi düşük sabunlar, sigara ve egzoz kokusu zamanla cilt kuruluğuna sebebiyet verir. Gül suyundan cilt kremi üreterek evde cildinize uygulamak için kaynattığınız gül yapraklarını boş bir kaba alıp içine bir miktar gliserin eklemek yeterlidir. Böylece daha güzel bir cilde sahip olmak için kozmetik ürünlerine fahiş fiyatlar ödeme derdinden kurtulursunuz.

Bunun yanında gül suyunu cildinize uygularken farklı kozmetik ürünlerle birlikte kullanmak derinizi tahriş edebilir. Ayrıca çeşitli yemeklerde şerbet olarak da kullanılan bu su aşırı tüketildiğinde zehirlenmelere dahi yol açabilir.Bunun için bilinçli bir şekilde kullanılması gereklidir çünkü gül suyunun faydaları ve zararları vardır.

Son olarak Nargilenin Faydaları ve Zararları isimli yazımızda, nargilenin faydaları ve zararları hakkında bilgi verdik.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
admin hakkında 74 makale
ONMEDU TIP Fakültesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.